معرفی و توضیح محصول, مواد خام پیکسل

شروع کار تولید پیکسل – تنظیم پرینتر و انتخاب کاغذ

انتخاب کاغذ پیکسل

اولین مرحله تولید پیکسل، تنظیم فایل و چاپ کاغذ است. خوب حالا این کاغذ باید چند گرمی باشه؟ جنس کاغذ چی باشه؟ پرینتر و فایل چطور تنظیم کنیم؟ اصلا مگه فرقی هم داره. برای جواب باهم مقاله را مطالعه میکنیم.

چاپ کاغذ پیکسل بهترست با دستگاه های جوهر افشان باشد تا کیفیت بالاتر و رنگ بیشتری به پیکسل شما بدهد. دستگاه های چاپ لیزر هم مناسب ولی به چاپ جوهر افشان نمیرسه!

کاغذ پیکسل هم از کاغذ های فتوگلاسه استفاده کنید. فتوگلاسه با گلاسه فرق داره! گلاسه برای دستگاه لیزری و فتوگلاسه برای جوهر افشانه!

گرم کاغذ خوبست که نه نازک و نه ضخیم باشد. اگه نازک باشه برش میخوره و اگر هم ضخیم باشه باعث میشه پرس خیلی سخت میشه و مثل مقوا تامیخوره و امکان داره بخاطر پرس پاره بشه! گرم خوب برای کاغذ ۱۱۰ و ۱۳۵ گرم است.

تنظیم فایل چاپی

تنظیم فتوشاپ برای پیکسل

تنظیم فتوشاپ برای پیکسل

برای شروع یک فایل جدید در سایز ۲۱ در ۲۹٫۷ سانتی متر مربع ایجاد کنید یا از پیش فرض های فتوشاپ استفاده کنید.

کیفیت (Resolution) فایل بر روی ۶۰۰dpi و بر روی pixel/Inch قرار دهید.

  • میتوانید با قرار دادن دایره ای رنگی به قطر ۵۵ میلی متر (برای پیکسل سایز ۴۴) مرز برش های پیکسل را مشخص کنید. اگر از قیچی بعنوان برش استفاده میکنی این روش بسیار عالیه!
  • در مجموع میتوانید برای هر سایز پیکسل، یک سانت اضافه تر بگیرید و با اندازه جدید دایره درست کنید. مثلا سایز ۵۸ میشه ۶۸ میلی متر
  • برای درست کردن دایره در فتوشاپ کافیست بر روی خط صاف کلیک راست کنید (دوتا بالاتر از ذره بین-در فتوشاپ های متفاوت امکان تفاوت وجود دارد)، دایره را انتخاب کنید. در صفحه کلید راست با SHIFT  نگه دارید و بکشید تا دایره درست شود.

اگر پرینت ها A4 هستند، برای یکسل سایز ۴۴ پانزده عدد در هر برگه میتوانید قرار دهید.

تنظیم فتوشاپ برای پیکسل

تنظیم فتوشاپ برای پیکسل

در قدم آخر هنگام پرینت، پیشنهاد میشود گزینه Fit فعال کنید و از قسمت Option و تنظیمات پرینت که در چاپگر های مختلف متفاوت است قابلیت Best photo را فعال کنید.

تنظیم چاپ برای پیکسل

تنظیم چاپ برای پیکسل

  • امیدواریم تولید پیکسل خوبی داشته باشید. اگر هر جا به مشکلی برخوردید از قسمت نظرات بپرسید تا در اسرع وقت به مشکل شما رسیدگی شود.
اگر سوالي درباره محصولات داريد از قسمت نظرات بپرسيد
تماس بگيريد يا محصولات را مشاهده کنيد.

 پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *