تخته سیاه

هدیه توصیف عشق است

هدیه توصیف عشق

هدیه دادن توصیف عشق در جسم است،گنجاندن وقرار دادن عشق و علاقه به دوست یا عزیزی حالا یا دوست ساده یا خونی .

هدیه دادن و گرفتن رسمی دیرینه در جهان هستی است،رسمی پسندیده که همه به آن علاقه دارند اما یکی از معضلات همیشگی بشر بوده یکی از این معضلات انتخاب هدیه خوب است که ما به شما کمک میکنیم هدیه خوب را انتخاب کنید اما قبل از اون باید با تاریخچه هدیه دادن آشنا بشیم.

هدیه دادن یکی از قدیمی ترین رسم جهان است،رسمی که در همه ملل و اقوام رواج دارد.طبق نظر تاریخدان ها و طبق گفته دکتر امان الله نظری استاد فلسفه:هدیه دادن ابتدا از ایران شروع شده هرچند انسان های اولیه اقلامی مانند سنگ های تراشیده شده،سنگواره ها،استخوان حیوانات و….را به هم میبخشیدند اما ابتدا این هخامنشیان بودند که هدیه دادن را رسم کردند.

تاقبل از این انسان ها فقط به عنوان کمک به هم نوع وسیله ای را به هم می دادند اما هخامنشیان وبه خصوص در زمان داریوش اول این رسم را گذاشتند تا مردم بدون نیاز به وسیله ای به هم هدیه بدهند .

حال این هدایا در طی زمان تغییرات زیادی داشته در دوران قبل از میلاد مسیح جام های طلا و نقره ،شمشیرهای فولادی ،طلا و سکه و….هدیه داده میشده اما پس از میلاد مسیح جامعه روی می اوره به هدایا معنوی مانند کتاب های مقدس دینی ویا کتاب های دیگر،کتیبه ها،نقاشی ها و آثار دستی و هنری.

ایده استفاده از تیشرت بچه گانه حتما بخوانید: ایده استفاده از تیشرت بچه گانه

   طبیعتا به مرور زمان سلیقه انسان تغییر میکند؛ هدیه هم به همین شکل است. قطعا هدیه ۲۰ یا ۳۰ سال پیش حالا طرفدار ندارد یا به اصطلاح از مد افتاده یا به قول دوستان خز شده پس ما باید متناسب بازمان هدیه موردنظر را انتخاب کنیم.

یکی از مواردی که هدیه مارا خاص میکند جدید بودن آن است یعنی هدیه چیز جدید و متفاوتی باشد که گیرنده تا به حال آن را نداشته باشد یا حداقل کم داشته باشد.

اما شاید بگوئید که چرا برای یک هدیه ساده اینقدر حساسیت به خرج میدهی در جواب میگویم: برای اینکه هدیه دادن مظهر مهربانی و پیوند دهنده دوستی است پس نمیشود به راحتی از کنارش گذشت.

بهتر است بدانیم که همیشه هدیه مادی خوب نیست گاهی هم میتواند این هدیه معنوی ویا اخلاقی همان طور که پیامبر گرامی اسلام(ص)فرموده‌اند: “بهترین دوست تو کسی است که عیب های تو را به خودت هدیه دهد” ایشان به خوبی گفته اند که بهترین هدیه عیب های توست البته باید بدانیم که این عیب ها را چطور بیان کرده و هدیه دهیم.

به عنوان کلام آخر میخواهم بگویم هدیه دادن مسئله مهم و با ارزشی است پس راحت از آن نگذریم؛ هیچ گاه هدیه ای که به ما داده اند را پس نفرستیم یا دور نیاندازیم حتی اگر آن را دوست ندارید؛ واکنش ها موقع گرفتن هدیه نشان دهنده شخصیت شماست.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *